Poranění brachiálního plexu aneb O tom se mlčí

Poranění brachiálního plexu je poranění jemných nervů mezi krkem a končetinami. Obvykle k němu dochází při nehodách, nejčastěji však při porodu..

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Videa a jeho autorem je Přirozený porod. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Poranění brachiálního plexu aneb O tom se mlčí

  1. Bohužel, s tímto poraněním mám nyní osobní zkušenost. V srpnu jsem porodila syna s váhou 5350 g přirozenou cestou. Bohužel lékaři dle mého názoru odflákli předporodní vyšetření, neudělali váhový odhad (i když nyní tvrdí, že ano), nabrali ohled na to, že můj první syn už měl 4500 g. Jednoduše mě nechali tak velké miminko vytlačit, i když ještě ani nebylo sestouplé do porodních cest. Samozřejmě došlo k dystokii ramének a jak ho rvali ven, poranili mu brachiál a zlomili klíční kost. Je to převážně horní typ. Na videu mi úplně mluví z duše. Cvičení je šílené (5x denně Vojtovka, míčkování, akupunktura). Budou mu tři měsíce a stále je to bída. Ručku zvedne tak maximálně 2 cm nad podložku a to ještě tahá prsními svaly, loket neohne vůbec, zato zápěstí má ohnuté neustále. Prognóza je nijaká, to teď nikdo nedokáže říct. Ale minimálně dva roky cvičení s touhle intenzitou nás stoprocentně čekají. Samozřejmě nepolevím, protože chci pro svého drobečka to nejlepší. Ale při každém cvičení v duchu proklínám lékaře, kteří před i při mém porodu byli.
    Ale co je nejhorší? Nejhorší je neustálé vědomí toho, že se to vůbec nemuselo stát.

  2. toto je nechutné… A najkrajšie je, že rodičia s tým všetkým súhlasia – deti sú de facto týrané doktormi a sestrami, nie sú s matkou, čiže nenadväzujú kontakt tak, ako by mali ihneď po pôrode… Všetko toto je zbytočné trápenie a je to ozaj drastické 🙁 Videli ste takéto niečo v prírode? A prečo to robia mimo zrak matky? (Lebo vedia, že matka by sa proti tomuto iste vzoprela!!!)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.