Porod v porodnici zvyšuje riziko vykrvácení

Ženy, které si vyberou porod doma, mají menší pravděpodobnost rozvinutí život ohrožujícího krvácení než ty, které rodí v porodnici, zjistila studie.

1. prosince 2012, Daily Mail: Nadměrné krvácení po porodu – poporodní krvácení (PPK) – je jedna z hlavních příčin úmrtí spojených s porodem ve Velké Británii.

Dle rozsáhlé analýzy záznamů více jak půl milionu žen se PPK stává častěji v porodnicích než při plánovaném domácím porodu.

Hlasy žádající změnu nemocničních postupů vyvstaly poté, kdy vědci došli k závěru, že z části má na tom vinu nadužívání lékařských zásahů během porodu.

Zpráva říká, že spoléhání se na léky zrychlující kontrakce, nástřih hráze k usnadnění porodu či akutní císařské řezy ohrožují bezpečí žen při porodu.

Janet Fyle, odborná poradkyně Royal College of Midwives, dodává: „Toto je další důkaz souvislosti mezi PPK a intervencemi při porodu. Není vhodné hnát každou ženu do nemocnice.

Důležité je dát lidem více možností a informací.“

Studie došla k závěru, že: „Další výzkum by se měl zaměřit na možnost, že postupy jako je augmentace porodu a akutní císařský řez jsou v podmínkách nemocnic nadužívány.“

Zdroj: Giving birth in hospital raises risk of new mothers bleeding to death

Překlad zmíněné studie naleznete zde: Studie srovnávající riziko poporodního krvácení u plánovaných domácích a nemocničních porodů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.