Ten nejškodlivější lékařský zákrok je prováděn nám všem

Prvním lékařským zákrokem v životě každého z nás je přerušení pupečníku. Tento zákrok působí obrovskou škodu. Miminka, která by přežila, umírají. Lidé v důsledku tohoto zákroku trpí trvalým poškozením, včetně poškození mozku. Prosím, připojte se do kampaně k ukončení této frašky!

Jeden z nejškodlivějších zákroků moderní medicíny je také jedním z nejčastějších, protože je prováděn prakticky každé osobě narozené v porodnici. Upírá nám zásadní podíl kyslíku, železa a kmenových buněk potřebný pro první okamžiky samostatného života. Tento zákrok končí vyšší novorozeneckou úmrtností, nižší inteligencí a častějším výskytem debility. Tímto zákrokem je přerušení pupeční šňůry.

Nejprve – neškodit? Ve skutečnosti první věc dělaná nám všem je škodlivá. Lékaři – a mnoho porodních asistentek – by neměli přerušovat pupeční šňůru co nejrychleji. Dělají, jako by dítě přes ní mělo ztratit krev. Tímto však ubírají novorozencům třetinu celkového množství krve! Tato krev není odpadem. Patří dítěti.

Představte si, jak byste se cítili, kdybyste ztratili třetinu krve. Každý savec na světě čeká, až přestane pupečník pulzovat, než ho přeruší – kromě lidí, jejichž doktoři medicíny, s přehnaným sebevědomím bez hranic, předpokládají, že ví líp než příroda.

Co je ztraceno:

Železo: Nedostatek železa – anémie – je vážným problémem u novorozenců. Počkáním na dotepání pupečníku by přestal nedostatek železa u novorozenců existovat.

Kyslík: Jednou z velkých příčin úmrtí novorozenců je nedostatek kyslíku v tkáních. Časným přerušením pupečníku dojde ke ztrátě jedné třetiny krevního kyslíku.

Červené krvinky: Co nese kyslík? Červené krvinky! Zvažte, že Lance Armstrong se velmi zvýhodnil tím, že si nechal aplikovat infuzi vlastních uložených červených krvinek. Možnost nést kyslík je vážně ohrožena časným přerušením pupečníku.

Bílé krvinky a protilátky: Přibližně třetina úmrtí novorozenců je kvůli infekcím. To by nás nemělo překvapit, když třetina bílých krvinek a protilátek je odebrána časným přerušením pupečníku.

Kmenové buňky: Pupečníková krev je plná kmenových buněk. Každá osoba po celou historii – do posledních sto let – automaticky obdržela autologní transplantaci kmenových buněk. Nyní je toto právo ukradeno lékaři přerušením pupeční šňůry tak rychle, jak jen to je možné.

Novorozencova schopnost přežít je do značné míry založena na vlastních rezervách. Všechny tyto děti – ve skutečnosti každý z nás – jsou nuceny zotavit se z masivní ztráty té nejbohatší krve, kterou kdy mohly mít. Ne jenom, že je nám toto naše právo na tuto krev ukradeno, navíc jsme nuceni přepnout na léčebný režim ihned po tom, co jsme se narodili.

Tento rozdíl – neochota moderní medicíny počkat alespoň 90 vteřin na dotepání pupečníku – páchá obrovskou škodu.

POPP KOPP kampaň

Doktor Alan Green je bojovník za ukončení frašky časného přerušení pupečníku. Říká, že je to jednoduché, je to pouze sdílená myšlenka. Tak ji pošlete dál! Doktor Green to nazývá POPP KOPP kampaní: Přechod od okamžitého přerušení pupečníku k optimálnímu přerušení pupečníku.

Zde je video doktora Greena, kde hovoří o časném přerušení pupečníku (momentálně dostupné pouze v angličtině):

Výhody vyčkávání: Většina studií byla prováděna u nedonošených dětí. Prokázaly velké výhody opožděného přerušení pupečníku, ačkoliv většina studií limituje toto opoždění na pouhých 30 sekund, namísto čekání 90 sekund, což je obvykle doba, kdy přestane pupečník pulsovat.

U předčasně narozených dětí jsou nejdramatičtějšími benefity tyto:

 • Snižuje požadavky na krevní transfuze.
 • Snižuje míru intraventrikulárního krvácení, devastující praskání cév v mozku tak, že dochází k pronikání krve do mozkomíšního moku.

Doktor Green hovoří o tom, že je sníženo riziko nedostatku železa, riziko anoxie (nedostatek kyslíku proudícího do mozku) je sníženo a nižší je též výskyt dětské mozkové obrny. Nedostatek železa u novorozenců, ačkoliv není tak velký, aby byl klasifikován jako anémie, je spojován s trvalým poškozením mozku. Předpokládá, že výhody pupečníkových pluripotentních kmenových buněk (druh, který se může stát jakýmkoliv typem buňky a může se samo-obnovovat donekonečna), zatím ještě stále nepochopené, mohou být ty nejvýznamnější ze všech.

Tvrdí se, že opožděné přerušení pupečníku způsobuje stav zvaný polycytémie, kdy se zvyšuje krevní hemoglobin, což je stav spojován s neurologickými problémy. Tvrzení je pravděpodobně založeno na zbožném přání, touze najít omluvu pro zákrok, který nemá platný důvod. Studie totiž ukázaly, že toto tvrzení o opožděném přerušení pupečníku a polycytémii je nesmysl.

Výzkum na potkaních mláďatech, kterým bylo odebráno 25 % krve po narození ukázal, že tato ztráta vyústila v nález zánětlivých cytokinů v plicích a játrech ve třech hodinách života. V kontrolní skupině bez krevní ztráty nebyly cytokiny nalezeny. Zánětlivé cytokiny jsou ukazatelé poškození tkáně. Zánětlivé cytokiny jsou při narození zvýšeny u dětí s mozkovou obrnou. Kolik lidí žije s mozkovou obrnou jenom proto, že lékaři vadilo počkat 90 sekund před přerušením pupeční šňůry?

Přidejte se do POPP KOPP kampaně!

Každý se může zapojit do POPP KOPP kampaně. Nic to nestojí. Ani se nemusíte připojit k žádné organizaci či něco podepisovat. Pouze pošlete informace o výhodách vyčkávání přerušení pupeční šňůry, pokud to nevyžadují zdravotní důvody.

Pravdou je, že nemáme tušení, jaké plné výhody to bude mít – ale víme, že existují a jsou značné. Určitě to řekněte těhotným ženám, aby trvaly na tom, aby jejich lékař nepřerušoval pupečník před dotepáním. Pošlete to do světa. To je to jediné, co musíte udělat.

Můžeme vytvořit mem tak, že tento zvrácený lékařský zákrok, který vznikl v roce 1913, bude ukončen při svém stém výročí.

Zdroj: The Most Harmful Medical Intervention Is Done to All of Us

26 komentářů u “Ten nejškodlivější lékařský zákrok je prováděn nám všem

 1. Co říkáte na odběr kmenových buněk z pupečníkové krve? Alespoň tak by daná krev nepřišla nazmar. Akorát v současné době je to nejspíš pro normálního smrtelníka nepřístupné. Sice odběr je skoro za hubičku ale uskladnění krve je poměrně drahé. Něco jsem o tom četla i zde http://www.plastickachirurgie.com/kmenove-bunky-p276.html píše se tam, že kromě estetické chirurgie se mohou kmenové buňky použít na léčbu popálenin, bolestí kloubů, slerózy atd. To mi přijde jako dobrá investice pupečníkové krve, která je jinak k ničemu.

 2. Někde jsem četla, že dítěti nechávali pupeční šňůru dokud sama neodpadla – což je podle mě blbost… vždyť i zvířata pupeční šňůru potomka ukousnou a snědí. Jdu zjistit co přesně je to dotepání – čili jak dlouho to trvá. To vypadá jako rozumná cesta.

 3. Milé maminky,
  nevím, kde jste rodily, ale já jsem rodila poprvé před 10 a naposledy před 6 lety. V Ostrově. V této porodnici se u obou porodů čekalo, než pupečník dotepal. Pro mne je tato porodnice nejlepší v celém Karlovarském kraji. Můžete navštívit jejich internetové stránky http://www.nemostrov.cz

 4. Achjo, mé téma. Vykřičela jsem si při průchodu hlavičky žádný nástřih-žádný nástřih …a už nezbyl čas na křik o dotepání…. dítě lehce nafialovělé rovnou po 3 sekundách v maximální rychlosti stříhli. Naprosto unavené, bez potřeby sát, v náručí okamžitě usnula, vzbudili jsme ji až po 8mi hodinách, vůbec se nedožadovala pití ani tehdy…žloutenka, bez síly se napít…než se chuděrka moje trochu srovnala, bylo šetinedělí dávno pryč… (děkuji bohu za můj spodek, ale toto mě bude trápit ještě dlouho)

  • Žloutenku melo moci proto ze se mu rozpadalo hodně červených krvinek. Kdyby dostalo ještě nálož z pupecniku mohli mít ohrožený mozek..pěkný den

   • A není to náhodou tím, že aby se mohly vytvořit nové červené krvinky, musí se první rozpadnout ty staré?! Kdyby pupečník dotepal, nemuselo by tělo přejít do režimu, kdy nechá rozpadnout velké množství starých krvinek pro vznik nových potřebných, které mu chybí.. A to se projeví silnější žloutenkou. Nevím jaké jste profese, ale tyhle hlouposti říkají obvykle pediatři, kteří je papouškují bez rozmyslu, protože jim chybí zdravý selský rozum

 5. Já měla dotepání taky v porodním plánu ale malý se ke konci porodu dostal do nějaké tísně takže to raději stříhali hned. Určitě je to prospěšné ale někdy prostě bohužel nejsou podmínky…

    • Naprostá většina dětí má pupečník při porodu kolem krku. Penny Simkin doporučuje aby se pupečník nestříhal i při resuscitaci novorozence, protože placenta pořád dodává kyslík a šance, že se miminko zachrání je vyšší. To že se miminko udusí pupečníkem kolem krku je mýtus…miminka začnou dýchat až po narození ne ve vagíně. Jediné co může způsobit nedostatek kyslíku je, když se pupeční šňůra přiškrtí nebo jsou na ní uzly a kyslík nemůže proudit do miminka.

     • I můj synek měl šňůru omotanou kolem krku – a můžu potvrdit, že žádné stříhání neí potřeba. Prostě jak lezl ven, porodní asistentka hlavičku jednou rukou jemně zbrzdila, aby nevyletěl rychle a druhou rukou pupečník odmotala, vše v klidu. Pak mně malého podala do náruče a bylo. Když se chce , všechno jde. Když se nechce, vymýšlejí se důvody smrtelného nebezpečí.

 6. Skoda ze jsem toto nevedela drive. Mam 4 deti jen to posledni se narodilo Cisarskym rezem – muselo. Myslim ze ted zase OBJEVUJEME veci ktere platili cela staleti a fungovala. ( akupunktura, lecitelstvi, bylinky.. a prirozenost porodu ). Tehotenstvi a porod nejsou nemoc

 7. Souhlasím se všemi metodami, které jsou užívány v souladu s přírodou.
  Jedině tak se lidstvo uzdraví a předejde se mnohým problémům s nemocemi,
  které by v pozdějším věku člověka nemusely být řešeny.

 8. Tohle může napsat jen idiot. A jak by to mohl napsat taky někdo jiný, že? Kdyby tohle všechno byla pravda, tak je mrtvé každé 2. dítě.

  • Já bych spíš ráda, aby TEN s přestřiženou šňůrou napsal, co přesně znamená TOHLE, po čemž by bylo mrtvé každé druhé dítě a podložil to nějakou metodikou, přesnými fakty případně statistikami. Rádi se poučíme 🙂

 9. odrodila jsem 3 dítě doma bez pomoci jen na konco porodu doběhla kamarádka ..vše jsme nechali na přírodě a pupečník přeřízl až saniták po15 min. i když byl po tom co ji ..jeji porodní sestřička chytla a zabalila podvázán čistou šnurkou od bot.. ditě je skutečně na tom nejlépe po všech stránkách psychických inteligenčních zdarvotních je abnormálně..volná s přírodou..jsem zastáncem tohoto postupu ano je to krok kupředu a máte moji podporu

  • Je to krok dozadu, krok spät k mudrosti a absolutne s nim suhlasim. Keby som mala tieto informacie ked som rodila, trvala by som na tom.

  • Už jen to, že jste rodila doma je velmi nezodpovědné!!! Já mám tři děti. První dva porody naprosto bez problémů a při třetím porodu se vše náhle tak zhoršilo, že nebýt OKAMŽITÉHO zákroku, dopadlo vše fatálně. Nikdo nečekal problém a hle, během vteřiny obrat o 180 stupňů…

   • Takze kvuli zlomku promile komplikovanych porodu je ospravedlnitelne poskozovat fyzicky, psychicky, emocionalne a jinak cele generace lidi???
    Zjistete si o tom aspon neco z toho, co uz je znamo – protoze veskere dopady medicinalizovanych porodu oproti prirozenym jeste ani plne vyhodnoceny nejsou – nez zacnete nekoho obvinovat z nezodpovednosti.
    Ja jsem prvne rodila skoro pred 30 lety a – prestoze kvalifikovany zdravotnik – prozivala jsem to jako ze je neco hrozne spatne (ackoli logicky jsem to nedokazala definovat – my jsme zadne jine informace nemely) a nedokazu se s tim zazitkem vyrovnat doted.
    Fandim vsem zenam, ktere se rozhodly poslouchat prirozeny rytmus vlastniho tela a privest na svet dite nejprirozenejsim zpusobem, jaky lze v nasich podminkach zajistit.

  • Vy jste mě rozesmála 🙂 neříkám, že ve Vašem případě nedopadlo vše dobře, ale mám dva sourozence, všichni přestřiženou šňůru hned (můj bratr po dlouhém porodu byl i přidušen, takže každá sekunda potom byla drahá), všichni máme VŠ, jsme zdraví a pokud je mi známo, nejsme ani sociopati apod. Tedy názor: „je skutečně na tom nejlépe po všech stránkách psychických inteligenčních zdarvotních je abnormálně“ mi přijde zcestný. Možná jen pokud Vy sama nejste omezený, nemocný sociopat, který to může takto srovnávat 🙂 Naopak kolik mentálně narušených, nemocných dětí se může narodit stejně jako Vaše děti. O tomhle to není :-/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.